Co přinesla Abeceda nového v pátek desátého?

Pátek nebyl třináctého ale desátého a tak se nekonala žádná pohroma. Naopak, ve včerejším vydání magazínu Abeceda jste opět mohli nalézt řadu zajímavých článků na různá témata.

Článek s názvem Volební demokracie se zabývá ožehavou otázkou vztahu Velké Británie x EU a pokládá i zajímavou otázku, proč EU používá ve svém logu třináct hvězd. Článek Někde jsou lidé ještě normální glosuje nedávné referendum o nepodmíněném základním příjmu ve Švýcarsku a pro milovníky historie a ekonomie je tu okénko, kde se s ní setkáte hned dvakrát. Článek s názvem Maksimální cenník císaře Diokleciána z roku 302 totiž za pomoci díla z minulosti nahlíží do minulosti ještě starší. Rozhodně si ho nenechte ujít, je zajímavý i pro neekonoma a nehistorika.

Kdy a kde to bylo? Je pak další název, který vám přiblíží faksimili něčeho co se dřív vyhazovalo a dnes se za to platí. Víc ale najdete v článku.

V kategorii Společnost si pak můžete přečíst článek Už jim to slovo nedávejte. A nebo jo, který glosuje jeden televizní pořad.

No a k tomu všemu si můžete uvařit něco podle receptu pro veřejné stravování. Ten se skrývá pod názvem Jako v závodce. A pod názvem Karel Čapek: Spolek věřitelů barona Biháryho pak naleznete další nadčasové čtení.

To už za návštěvu magazínu Abeceda stojí, nemyslíte?

Komentujte

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.