26. 5. 2017 – údržba

Konečně údržba. Ale přišli jsme k ní jako ten slepý k houslím.

Včera jsem autorům i odběratelům novinek magazínu Abeceda nechal rozeslat newsletter s textem který, mimo jiné, obsahoval i následující:

Byly před námi dvě volby. V rychlosti opravit menší závadu, která se na správě webu objevila a žít nadšením z toho, jak jsme to krásně „zaflikovali“ a nebo se k problému postavit zodpovědně a udělat generální údržbu.
Probrali jsme to kolektivně. A pak jsem rozhodl.
Magazín Abeceda vychází již více než dva roky a za tu dobu neproběhla žádná razantnější údržbová akce. Nechci ale, aby jen proto, aby vyšel článek, aby už už byl na monitorech počítačů s rizikem čekat, až se něco opět stane a nedejbože spadne systém.

Je to pravda. Údržba je nutná. A opravdu od podlahy. Když se objevila její nutnost, proč jí nevyužít k razantním úpravám. Přeci jen některé technologie jsou dál než v roce 2014. Je to tak. I když magazín Abeceda vyšel v květnu 2015, tak práce na něm započaly již na sklonku předchozího roku. Sami můžete jednoduše zjistit, že doména byla zakoupena již 16, ledna 2015.

V tuto chvíli nedokážu říci, zda bude hotovo za týden či dva. Chci aby to bylo co nejdříve, ale také chci, aby to nebylo nějak narychlo a bez rozmyslu.

Určitě sledujte naše kanály na sociálních sítích. Na Google+ a Twitteru budou vždy odkazy na Facebook, kde je možné napsat delší článek s informacemi.

Tak jako tak první budou v obraze naši autoři a pak také ti, kteří odebírají naše novinky. To ostatně jde i nyní a to včetně registrace k odběru. Ta je na webu funkční.

Děkuji všem našim příznivcům za pochopení a držte palce.

V úctě
Petr Stočes, editor