Dynamicky

Pokročil čas a připravujeme se na spuštění magazínu Abeceda po údržbě. Původně jsem toto seznámení se s tím, co vás čeká, chtěl nazvat nějak jako „Splníme a překročíme“ a dělat si při tom legraci. Jenže ono se něco při průběhu údržby objevilo, něco nás napadlo a něco se změnilo.

Při jedné údržbové debatě jeden technik řekl, že je na vnitřní struktuře magazínu vidět, že jsme postupem času přidávali funkce, aby byl web dynamický a moderní, ale že je toho moc přes sebe. Že by to možná šlo udělat jinak, jednodušeji a možná by tam pak bylo i víc dynamiky.

Nejprve jsem to přeslechl, potom ignoroval a pak jsem se nad tím zamyslel. Pak jsem donutil i ostatní, aby se také zamysleli. Celé to zamýšlení jsme pak přetvořili v nápad. Pojmout magazín Abeceda trochu nověji, moderněji. Tak nějak dynamicky. Za pár dní poznáte, jestli se nám to povedlo.

Co můžete čekat nového?

Nový a přehlednější design, obsahující i nové funkce. Chceme, aby magazín Abeceda vypadal moderněji a snad i bude.

Odlehčenou webovou strukturu, kdy ihned po spuštění začneme celý systém propojovat s CDN systémem, pro vyšší stabilitu, odolnosti proti útokům a také pro vyšší bezpečnost.

Autoři pak naleznou novinku, kterou zcela jistě přivítají. S novinkou pro autory pak přichází i novinka pro čtenáře. Ale o těchto novinkách tu dnes psát nic nebudu. To si zatím nechám částečně pro sebe. Částečně proto, že autoři se o ní dozvědí jako první. (Ostatně jsou na tento článek upozorněni emailem, kde se o novince dozvědí již nyní.)

Závěrem? Jestli vše proběhne podle plánu, tak se tento pátek máte na co těšit. Doufám.

Zatím přeji krásné slunečné dny.

Petr Stočes
editor magazínu Abeceda