Spuštění po generální údržbě

Správně by mělo být v názvu napsáno namísto výrazu „spuštění“ spíše „spouštění,“ protože nepůjde o jednorázovou akci, kdy zmáčkneme nějaký knoflík a ejhle – web je online. To se dá dělat jen při nějakých menších úpravách, ale ne po generálce.

Páteční obnovení provozu tedy bude probíhat postupně a určitě nám zabere velkou část dne. Celé bych ho rozdělil na dvě základní části. Část veřejnou a neveřejnou.

Neveřejná část bude nejnáročnější. Při ní sice nezaznamenáte vůbec žádnou změnu, ale bude jich nejvíc a budou nejzásadnější. Veřejná část pak bude probíhat po zpřístupnění webu čtenářům a potrvá určitě kratší dobu.

Chceme, abyste měli také přehled o tom co se děje a proto se někdy zítra v ranních hodinách jak zde, tak na webu magazínu Abeceda objeví přehled toho co se právě děje, co se bude dít a co je již hotové. Takový seznam, který budeme průběžně odškrtávat.

Začneme ráno někdy kolem 9 hodin a pokud bude vše probíhat dobře, tak by večer mohlo být hotovo. Tak dlouho to bude trvat proto, že jedna část trvá poněkud déle a není v našich silách jí jakkoli ovlivnit. Při tom všem může trvat i 6 – 10 hodin. Protože jde ale o součást bezpečnosti, nechceme jí nechat v žádném případě náhodě.

Tak zítra. Dnešek si zatím užijte. My jdeme masírovat nervy. Pokud to jde.

Hezký den vám přeje
Petr Stočes, editor magazínu Abeceda