Taky makáme…

Vím, že když se napíše to co jsem napsal jako nadpis, tak to trochu zavání, ale my fakt makáme a máme skoro hotovo. Vážně.

Napsal jsem tu minule či předminule, že chceme magazín Abeceda změnit. Přímo na aktuálních stránkách abeceda.xyz pak slibujeme, že bude více interakce, svobody a že to bude brzy.

No a brzy to bude, už děláme finální testy.

Magazín byl dobrá věc. Běžel bez větších problémů více než čtyři roky, nicméně v posledních měsících stagnoval. Ono je to asi vše spojené a doba se zrychluje a lidé chtějí spoustu věcí udělat rychle. Tomu formát magazínu brání. Je sice pravda, že jsme začínali publikování článků jednou týdně a postupem času to změnili na formát „podle potřeby,“ tedy když je článek do uzávěrky tak je ještě ten den publikován, ale to prostě nestačí. Díky pár lidem v pozadí prostě není možné fungovat jako velká redakce a publikovat články autorů kontinuálně. Bez uzávěrky to nešlo a dělat jí častěji než jednou za den také bylo neúnosné. Co tedy s tím?

Řešení je ve skutečnosti zcela jednoduché. Vytvořit takové místo, kde může autor napsat svůj text a rovnou ho zveřejnit. Bez čekání. Tak může být aktuální a ihned na něj mohou reagovat čtenáři a nebo i jiní autoři.

Jenže již v začátcích magazínu Abeceda jsme se setkávali s problémem. Řada oslovených a pozvaných ke spolupráci měla problém, respektive dva. Některým vadilo, že jsme chtěli poslat nejprve ukázkový text. A jiní se zase necítili na nějaký delší text. Pamatuji si, že jedna autorka mi doslova napsala, že se obává, že její krátké texty mohou v kontextu delších prací vypadat blbě. Chápal jsem ten postoj a rozumím mu dodnes.

Tyto problémy jsme vyřešili. Je paradoxní, že to nejjednodušší řešení je často všem na očích, není složité a při tom ho nevidíte.

No a jak jsme si s tím poradili a co to tedy bude za změnu? To napíšu zítra. Tak někdy kolem poledne. Přijďte.

Komentujte

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.