Jednoduše, lépe a rychleji

Opravdu to může jít tak jak se píše v nadpisu. Včera jsem psal, že jsme hledali řešení, které by urychlilo publikování, odstranilo posuzování textů nových autorů a dalo prostor i těm, kteří nepíší dlouhé texty a zároveň tak nabídlo názory čtenářům, kteří je také nemusí. Upřímně, ani já nemusím číst něco co je na deseti stránkách a je to možné popsat na jedné. Chápu, že někteří autoři se prostě stručně vyjadřovat neumí a neodsuzuji je za to. Ale ono to stručně lze. Ostatně na to již před lety s úspěchem přišel Twitter.

Existuje kompromis? Něco, kde může být obojí, krátký i dlouhý text, a nikomu to nebude vadit? Kde se na publikaci nečeká a kde je možné o tématu debatovat, dokud je aktuální a nebo je o něj zájem? No to víte že existuje a je dokonale jednoduché a měli jsme ho celou dobu na očích. Je to fórum.

Jak prosté, že? Rozhodli jsme se tedy magazín Abeceda změnit na fórum Abeceda.

Diskuzní fórum v sobě v dnešní době spojuje to co jsme již měli k dispozici s tím co nám chybělo.

Autor se může jednoduše zaregistrovat a rovnou vkládat text. Protože nikdo není neomylný, může i po zveřejnění opravit případné chyby které přehlédl a nemusí žádat editora o úpravu, jak tomu bylo dříve. Stejně tak autor nemusí na nic čekat a o zveřejnění svého textu rozhoduje sám. Není třeba nic připravovat dopředu. Autor může psát svůj text přímo na webu a v případě potřeby si svou rozpracovanou práci uloží a pokračovat může až sám uzná za vhodné. Dokud je text ve fázi konceptu nikdo jiný kromě autora samého k němu nemá přístup.

Tématické okruhy jsme přebrali ze struktury magazínu a je jich tedy dostatek. Kdykoli je ale možné požádat o zřízení dalšího tématického okruhu a nebo, a to u magazínu nebylo a technicky to ani nešlo, založit si tématický okruh další.

Součástí tématu přirozeně mohou být obrázky, videa, ale také přílohy ke stažení a nebo ankety. I to je oproti magazínu pokrok.

Struktura diskuzního fóra je navíc taková, že je docela jedno, zda budete autorem desetistránkového textu a nebo krátkého příspěvku, který by se vešel do několika vět. Oboje vypadá dobře a obojí může být pro čtenáře zajímavé.

Čtenář pak není nijak omezován. Naopak. Fórum je ze své podstaty přehlednější, lépe se v něm hledá a i zabudované vyhledávání je pokročilejší než v systému magazínu. A co víc. Pokud se čtenář rozhodne, že přidá svůj názor v komentáři, jednoduchou registrací tak může učinit a získá stejná práva a možnosti jako autor. Může se tak, časem, stát sám autorem, pokud bude chtít.

K tomu všemu připravujeme některé další „vychytávky“ jako třeba přihlášení se pomocí účtu některé ze sociálních sítí a podobně. To ale až v průběhu; momentální testovací aplikace tohle neumí, musíme jí to naučit až bude na doméně abeceda.xyz. To by mělo být již brzy. Určitě si o tom přečtete nejen zde, ale i na našich sociálních sítích a také v newsletteru, který při té příležitosti rozešleme.

Počítáme již jen dny…

Komentujte

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.